Maria Srokowska, skrzypaczka

Ukończyłam Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Kielcach, w klasie skrzypiec Pani Agnieszki Kasiak. Przez wiele lat występowałam zarówno jako solistka, jak i kameralistka, koncertując w kraju i za granicą. W latach 2008-2014 byłam skrzypaczką w orkiestrze kameralnej „Camerata Scholarum” pod przewodnictwem Wojciecha Zdyba, z którą koncertowałam w wielu krajach europejskich, takich jak Włochy, Anglia, Austria, Holandia i Szwajcaria. W latach 2012-2017 byłam skrzypaczką w kwartetach „Espressivo” i „Anima”.

W ramach projektu Unii Europejskiej „Niech muzyka nas zjednoczy” występowałam w Polsko-Słowackiej Orkiestrze Symfonicznej pod batutą słynnego polskiego kompozytora Krzesimira Dębskiego. W latach 2014-2018 koncertowałam w całej Polsce z zespołem Guadalupe Christian Band. Byłam koncertmistrzem w Oratorium wykonywanym w Filharmonii Lubelskiej oraz w musicalu „Life of Mary”, wielokrotnie prezentowanym w kraju i za granicą. Brałam także udział w różnych nagraniach albumowych zespołu Guadalupe..

W 2016 roku studiowałam we Francji (Nancy). Zaangażowałam się w działalność Orkiestry Symfonicznej i Orkiestry Kameralnej Uniwersytetu, gdzie byłam koncertmistrzem i wykonałam wiele koncertów, grając głównie muzykę filmową.  W 2018 roku wyjechałam na 2 miesiące na Filipiny, aby uczyć muzyki i języka angielskiego w szkole podstawowej w Manili. Moim marzeniem jest założenie własnego zespołu!